گشت نامه چیست و از کجا آمده ؟

ماموریت ما

هر شرکت و سازمانی باید قبل از شروع فعالیت های کاری خود در حوزه های مختلف، مشخص نماید چه اهداف و افق دیدی را در آینده دنبال خواهد کرد و قرار است در چه مسیری حرکت کند. به همین منظور برای مشخص شدن روند فعالیت گشت نامه ماموریت این شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری به شرح زیر می باشد:
۱-ارائه خدمات مختلف گردشگری سفارشی و تخصصی اعم از سفرهای گروهی اکوتوریسمی، ماجراجویانه، ورزشی، سلامت در مقاصد مختلف، بلیط و تورهای داخلی و خارجی و اخذ روادید سفر
۲-اجرا و ارائه آموزش ها و کارگاه های علمی در صنعت گردشگری در قالب دوره های کوتاه مدت و بلند مدت
۳-ارتقاء سطح کیفی خدمات در سفرهای گروهی در جهت خلق بهترین خاطره ها و تجربه وکسب رضایت مشتریان
۴-ارائه سرویس های آنلاین منحصر به فرد در جهت رضایت مندی و سرعت بخشیدن به انتخاب گردشگر به مانند خرید آنلاین، مشاوره سفر، بیمه مسافرتی و …
۵-استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در ارائه محصولات و خدمات گردشگری
۶-توجه به تمام اقشار سنی جامعه به‌خصوص کودکان و برنامه ریزی برای حضور تمامی سنین در سفرهای گروهی
۷-بهره مندی از نیروهای جوان، خلاق، علاقه مند و تحصیل کرده حوزه گردشگری در تیم گشت نامه
۸-همکاری با شرکت ها، مراکز علمی و آموزشی و … در برگزاری سفرهای خصوصی
۹-ارتقا و بهبود ارتباط با جوامع محلی و استفاده از خدمات دهی آنها برای سفرها

چشم انداز :

گشت نامه آینده خود را چنین تصور کرده است که برند اول گردشگری در کشور تا ۱۵ سال آینده باشد و این مهم از ترکیب فعالیت های آموزشی و اجرایی گردشگری اتفاق می افتد. بر آن هستیم که از طریق پرداختن به امر آموزش اصول و نکات سفر و آشنایی با ایران و ایرانی در این مسیر گام بردارد و اثر خود را بر روی افزایش خرد و آگاهی اجتماعی اعمال کند. گشت نامه یک شرکت خدمات گردشگری است که فعالیت تخصصی خود را بر روی اکوتوریسم و تمامی شکل های آن مانند پرداختن به اصل آموزش، اجرای گشت های خاص و منحصر به فرد و متفاوت متمرکز کرده است و همچنین تمرکز اصلی خود را بر روی کودکان قرارداده است، نسل بعدی و آینده این جامعه که باید نگاه ویژه ای به آنها شود تا آنها با میراث طبیعی، تاریخی و فرهنگی گذشتگان خود انس بگیرند و حس مسئولیت پذیری را در آنها تقویت کنیم. پس قرار و هدف ما در گشت نامه این است که « هر ایرانی، یک سفیر گردشگری » باشد و فعالیت خود را در مسیر توسعه، رونق و حفاظت از میراث تاریخی، فرهنگی و طبیعی گذشتگان خود را سرلوحه زندگی قراردهند و آنها را به نسل های بعدی خود انتقال دهند.

ارزش های ما

ارزش ها برای بعضی از همکاران و شرکت ها متفاوت است، برای برخی این ارزش ها در تبلیغات گسترده، وب سایت های رزرو و خدمات و سلسله مراتب می باشد اما ارزش های ما در گشت نامه متفاوت تر است. اولین ارزش ما، صداقت و درستکاری در عرصه گردشگری است که با روش های اخلاقی درست و شایسته به دنبال جذب مشتری برای شرکت خود خواهیم بود. مسئولیت پذیر بودن ارزش دیگر ما است، اینکه ما نسبت به اوقات فراغت و علائق گردشگران مسئولیت پذیر بوده و همیشه در برنامه ریزی ها نقش مهمی ایفا می کند. نوآوری و خلاقیت ارزش دیگر ما است، حضوری تیمی جوان و با سابقه فعالیت در حوزه های مختلف گردشگری و مهم تر علاقمند بودن این تیم به گردشگری در گشت نامه سبب شده است که به صورت مداوم در حال خلق تورهای جدید و خاص و پیاده کردن ایده های جدید برای رونق و توسعه گردشگری باشیم.

مسئولیت اجتماعی ما

ما در گشت نامه بر این باورهستیم که نسبت به منابع که جامعه در اختیار ما قرارداده است مسئولیم. از این رو ما، همواره تلاش می کنیم با فعالیت های کوچک اما موثر در حوزه هایی مانند آموزش، فعالیت های داوطلبانه حفاظت از محیط زیست و … گامی برداشته و نسبت به مردم و جامعه خود ادای دین کنیم که به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره داشت :
برگزاری سفرها و دورهای آموزشی خیریه
هنگامی که نام خیریه می آید، کمتر کسی به فکر سفر و تفریح می افتد، در گشت نامه تلاش می کنیم در طول ماه سفرها و دورهای آموزشی شناخت با گردشگری با همکاری بنیاد ها و موسسات خیریه داشته باشیم تا افرادی که دوست دارند و عاشق سفر هستند اما توانایی آن را ندارند به آرزوی خود برسانیم و یک خاطره زیبا در ذهن این عزیزان خلق کنیم.
نگاه مسئولانه به محیط زیست
با توجه به عضو بودن مدیران گشت نامه در مجمع فعالان محیط زیست و همواره در برگزاری دوره ها و سفرها در راستای حفظ و پاکیزگی محیط زیست با همکاری سازمان محیط زیست، تمام تلاش خود را در راستای ترویج فرهنگ اکوتوریسم، فرهنگ مسئولیت پذیری نسبت به محیط زیست سهمی در حفاظت از محیط زیست کشورمان داشته باشیم.

اهداف گشت نامه :

۱-توسعه و رونق گردشگری با شعار « هر ایرانی، یک سفیر گردشگری »
ما با دعوت از علاقمندان به سفر برای همراهی با گشت نامه، توجه و تمرکز به این موضوع که گردشگران باید سفر را یک سرمایه گذاری شخصی در زندگی خود بدانند نه صرفا یک تفریح و این دیدگاه تاثیر در رشد و سلامت جسمی و روحی، رونق سفر و گردشگری، تفویت هویت فردی و آرامش درونی دارد و زمانیکه این دیدگاه در گردشگران پیدا گردد قطعا نگاه دیگری به سفر خواهند داشت .
۲-توجه ویژه به کودکان، نسل آینده سرزمین
هدف بعدی ما توجه ویژه به نسل کودک که نسل آینده این سرزمین خواهند بود می باشد، نسل آینده را کودکان ما می سازنند، کودکانی که به طبیعت و فرهنگ گذشتگان نیاز دارند و همینطور نسل بعدی آنها به میراث شان نیاز دارند. ساختن نسل کودکان امروز، نیاز نسل بعدی را پاسخگو است اما به شرطی که بتوانیم پیوندی بین نسل فعلی کودک با میراث شان برقرار کنیم. هدف ما در گشت نامه با اجرا و برنامه ریزی سفر ها ، کارگاه های آموزشی و تاسیس دهکده گردشگری کودک می باشند که کودکان را با میراث تاریخی، فرهنگی و طبیعی گذشتگان خود انس بدهیم و قدمی در آشنایی آنها و محافظت از میراث نسل های گذشته خود داشته باشیم.
۳-ارائه خدمات سفارشی و تخصصی در سفرهای گروهی (طبیعت گردی، ماجراجویانه، ورزشی و…)
۴-افزایش رضایتمندی گردشگران

مجوزهای گشت نامهمجوزهای گشت نامه