از جهات مختلفی می‌توان کشور کانادا را به عنوان یکی از بهترین مقصدهای مهاجرت تحصیلی در دنیا معرفی کرد. دانشجویان و دانش‌آموزان می‌توانند با شرایط بسیار مناسب، ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند. هرچند که برای دریافت اقامت تحصیلی این کشور باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید. البته باید گفت که برای تحصیل در برخی رشته‌ها و مقاطع به این مدرک نیازی نیست. همچنین بعد از پایان دوران تحصیل دانشجویان می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند و ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنند. در این مطلب از آژانس گشت نامه با صفر تا صد مراحل اخذ و شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان و دانش‌آموزان آشنا می‌شویم.

ویزای تحصلی کانادا و انواع آن

اگر به دنبال یک مقصد تحصیلی مناسب هستید، کشور کانادا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این کشور از نظر دموکراسی در رتبه پنجم جهانی، رتبه چهاردم در آزادی بیان و همین‌طور رضایت مردم قرار دارد. در نتیجه، می‌توانید از جهات مختلف این کشور را به عنوان یک مقصد تحصیلی مناسب و مخصوص مهاجرت و زندگی در نظر بگیرید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

پایتخت کشور کانادا، اتاوا است و حکومتی از نوع پادشاهی مشروطه دارد. همچنین واحد پول این کشور هم دلار کانادا می‌باشد. مردم این کشور هم به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند. تمام این موارد در کنار برخورداری از شرایط اقتصادی و آموزشی مناسب باعث شده‌اند تا کانادا به یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل و زندگی تبدیل شود.

مزایای اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

دلایل مختلفی دست به دست هم می‌دهند تا بخواهید کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال، مدارک تحصیلی که دانشگاه‌ها و مدارس این کشور ارائه می‌دهند، از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند. چرا که بسیاری از مراکز آموزشی کانادا در لیست بهترین‌های جهان قرار دارند. اگر می‌خواهید در مراکز آموزشی تحصیل کنید که مدرکی با اعتبار جهانی به شما ارائه دهند، کانادا می‌تواند بهترین گزینه باشد. از جمله بهترین دانشگاه‌های این کشور هم می‌توان به بریتیش کلمبیا، تورنتو و مک گیل اشاره کرد که در رده‌بندی ۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

کیفیت آموزشی بالا

دلیلی که باعث شده است تا بسیاری از دانشگاه‌ها و مدارس کانادا در رده‌بندی بهترین مراکز آموزشی در جهان قرار بگیرند، کیفیت آموزشی بالای آن‌ها است. در مراکز آموزشی این کشور، همواره بهترین معلمان و استادان حضور دارند که می‌توانند مفاهیم آموزشی را به بهترین شکل ممکن به دانش‌آموزان و دانشجویان منتقل کنند

مزیت‌های اخذ ویزای تحصیلی کانادا

امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و فرانسوی

کشورهایی مانند آلمان و هلند از اعتبار آموزشی بالایی برخوردار هستند، اما به دلیل تدریس به زبان آلمانی و هلندی، افراد کمی به سراغ تحصیل در این کشورها می‌روند. این در حالی است که در کانادا، شما می‌توانید به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تحصیل کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر دربار سفر به کانادا،تور کانادا را کلیک نمایید.

مردم برخی از استان‌های کانادا به زبان فرانسوی و برخی دیگر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. در نتیجه، اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید و می‌خواهید به این زبان هم درس بخوانید، می‌توانید به سراغ این استان‌ها بروید. البته در صورت تمایل، می‌توانید در استان‌هایی که فرانسوی هستند، در مراکز آموزشی خصوصی به زبان انگلیسی تحصیل کنید که شهریه بیشتری از مراکز دولتی دارد.

امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی متنوع

یکی از مهم‌ترین دلایل برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، امکان دریافت بورسیه تحصیلی است. احتمالا این نکته را می‌دانید که حتی مراکز آموزشی دولتی در کانادا هم از دانشجویان و دانش‌آموزان شهریه دریافت می‌کنند. این شهریه شاید برای اتباع این کشور مبلغ زیادی نباشد، اما برای فردی که قصد مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور را دارد، مبلغ زیادی به شمار می‌رود. برای کاهش هزینه‌های خود می‌توانید یکی از بورسیه‌های تحصیلی معتبر کانادا را دریافت کنید.

مهاجرپذیر بودن کانادا

برخی از کشورها مهاجرپذیر نیستند. همین موضوع باعث می‌شود تا مردم آن کشور به دید دیگری به افراد مهاجر نگاه کنند. اما در کانادا به هیچ عنوان چنین موضوعی وجود ندارد. به زبان ساده‌تر، بسیاری از افرادی که ساکن کانادا هستند، بومی آن کشور به شمار نمی‌روند و شما حس غربت کمتری را در این کشور احساس خواهید کرد.

شرایط کانادا جهت پذیرش و اخذ ویزای تحصلی

امکان دریافت ویزای همراه

یکی از مهم‌ترین مزایای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، امکان دریافت ویزای همراه است. دانشجویانی که ازدواج کرده باشند و بخواهند در کانادا تحصیل کنند، بعد از گذشت چند ماه می‌توانند خانواده خود اعم از همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را هم به کانادا ببرند. همچنین همراهان شما هم از امکانات مختلفی مانند امکان تحصیل و کار برخوردار خواهند شد.

شرایط عالی زندگی

بسیاری از افرادی که برای تحصیل مهاجرت می‌کنند، زندگی خود را هم در همان کشور ادامه می‌دهند. اینجاست که کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل و زندگی معرفی می‌شود. در این کشور شرایط عالی رفاه و امنیتی اجتماعی وجود دارد و تقریبا هیچ ایرادی از آن نمی‌توان گرفت. شما هم می‌توانید با تحصیل در این کشور، به راحتی اقامت دائم یا حتی تابعیت آن را به‌دست بیاورید.

فرصت‌های شغلی مناسب برای دوران بعد از تحصیل

یکی دیگر از مزایای اخذ ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا، امکان دسترسی به فرصت‌های شغلی عالی بعد از دوران تحصیل است. بعد از تحصیل در این کشور، شما می‌توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. البته باید به این نکته اشاره کنیم که باید حتما در زمینه تحصیلی خود مشغول به کار شوید. خوشبختانه نرخ بیکاری در کانادا بسیار پایین است و در صورت برخورداری از مهارت‌های لازم، در کوتاه‌ترین زمان ممکن جذب بازار کار خواهید شد.

نرخ حقوق مناسب برای کار در حین و بعد از تحصیل

یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب کشور کانادا برای تحصیل، نرخ مناسب درآمد است. در مقاطع تحصیلات تکمیلی، شما می‌توانید به صورت نیمه‌وقت در یکی از مراکز کانادا مشغول به کار شوید. نرخ درآمد مناسب در کانادا باعث می‌شود که بدون نیاز به انجام کار اضافی، به راحتی از پس هزینه‌های زندگی خود در این کشور بربیایید. این موضوع می‌تواند شما را ترغیب به عدم ترک این کشور بعد از اتمام تحصیل هم بکند.

آخرین اخبار ویزای تحصیلی کانادا

به دلیل رخ دادن کرونا، محدودیت‌های زیادی برای اعطای ویزای تحصیلی کانادا در نظر گرفته شد که این محدودیت‌ها تا مدت زیادی باقی‌مانده بودند. اما در حال حاضر و با تبدیل پاندمی کرونا به اپیدمی، این محدودیت‌ها رفع شده‌اند و می‌توانید به راحتی اقامت این کشور را برای تحصیل دریافت کنید.

اخرین اخبار اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یکی از محدودیت‌های کرونایی که درباره اخذ ویز‌ای تحصیلی کانادا مطرح شده بود، موضوع شرایط برگزاری کلاس‌ها بود. به‌عنوان‌مثال، برای حضور در دانشگاه‌ها در دوران شیوع کرونا، هیچ لزومی وجود نداشت و تقریبا تمام کلاس‌ها به صورت کاملا مجازی برگزار می‌شدند. این در حالی است که اکنون بسیاری از این کلاس‌ها به صورت حضوری هستند. اما اگر تمایل به حضور مجازی در کلاس‌ها را دارید، هنوز برخی از آن‌ها به این شکل برگزار می‌شوند و می‌توانید در کلاس‌ها حضور داشته باشید.

یکی از نکاتی که درباره تحصیل در کشور کانادا به صورت مجازی وجود دارد این است که برخلاف تصور بسیاری، تحصیل آنلاین در این کشور هیچ تاثیری در تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری نخواهد داشت. طبق اعلامیه اداره مهاجرت کانادا، تحصیل ۱۰۰ درصد آنلاین در بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۳۱ آگوست ۲۰۲۳ کاملا قانونی است و فارغ‌التحصیلان این مقطع زمانی می‌توانند بدون هیچ نمره منفی برای دریافت ویزای کار بعد از تحصیل یا PGWP اقدام کنند. همین باعث شد تا ایرانیان زیادی بخواهند برای تحصیل در این کشور به صورت آنلاین اقدام کنند. به‌طوری‌که در سال ۲۰۲۱، بیش از ۱۲ هزار ویزای تحصیلی برای دانشجویان و دانش‌آموزان ایرانی صادر شد.

رشته‌های تحصیلی کانادا

شما در کشور کانادا می‌توانید در رشته‌های مختلفی مشغول به تحصیل شوید و هیچ محدودیت به عنوان یک دانشجو یا دانش‌آموز خارجی نخواهید داشت. البته هر مرکز آموزشی شرایط پذیرش خاص خود را برای هر رشته دارد که باید حتما از شرایط هر مرکز آموزشی برای رشته مورد نظر مطلع باشید.

از جمله رشته‌های تحصیلی در کشور کانادا می‌توان به جدول زیر اشاره کرد:

رشته‌های تحصیلی در کشور کانادا

رشته‌های مهندسی

تربیت بدنی

رشته‌های پزشکی

تاریخ

رشته‌های پیراپزشکی

ریاضیات

زیست‌شناسی

ادبیات

علوم

حقوق

تفاوت ویزای تحصیلی کانادا و استادی پرمیت

بسیاری از افرادی که قصد حضور در کشور کانادا را برای تحصیل دارند، تصور می‌کنند که ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا و استادی پرمیت هر دو یکی هستند و تفاوتی ندارند. این در حالی است که ویزای تحصیلی کانادا تنها مجوز شما برای ورود به این کشور است. افسر مرزی هم می‌تواند در مواقعی حتی با داشتن این ویزا، مانع حضور شما در کانادا شود. اما استادی پرمیت، اجازه اقامت شما را در کشور کانادا صادر می‌کند که به مراتب اعتبار بالاتری از ویزای تحصیلی دارد.

انواع ویزای تحصیلی کانادا

در کشور کانادا می‌توانید دو نوع ویزای تحصیلی را دریافت کنید که از جمله آن‌ها می‌توان به ویزای دانش‌آموزی و ویزای دانشجویی اشاره کرد. ویزای کانادا برای تحصیل در این کشور، دارای شرایط خاص خود است که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

ویزای دانشجویی تحصیل در کانادا

یکی از انواع ویزاهای تحصیلی کشور کانادا که می‌توانید آن را به راحتی دریافت کنید، ویزای دانشجویی است. این ویزا به متقاضیان بالای ۱۸ سال تحصیل در این کشور اعطا می‌شود که می‌خواهند در کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنند.

 

از نظر شرایط اخذ ویزا، تفاوت خاصی میان ویزای دانشجویی کانادا و ویزای دانش‌آموزی کشور کانادا وجود ندارد. با این حال، برخی شرایط مانند انگیزه‌نامه وجود دارند که متقاضیان اخذ این نوع ویزا باید آن‌ها را آماده کنند و به مرکز آموزشی مورد نظر خود ارائه دهند.

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا، باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید. این در حالی است که می‌توانید از طریق روش‌هایی، بدون نیاز به مدرک زبان، ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر شرایط حضور در آزمون زبان یا هر توجیه قابل قبول دیگری برای عدم اخذ مدرک زبان داشته باشید، ویزای تحصیلی این کشور برای شما اعطا خواهد شد.

اخذ ویزای دانشجویی کانادا بدون مدرک زبان

درست است که در نهایت می‌توانید ویزای تحصیلی کانادا را بدون نیاز به مدرک زبان به دست بیاورید. اما باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که تقریبا تمام دانشگاه‌ها و مدارس رنکینگ بالای این کشور برای پذیرش از شما مدرک زبان می‌خواهند. در نتیجه، شانس خود را برای حضور در این مراکز آموزشی از دست خواهید داد.

در برخی شرایط هم می‌توانید بدون نیاز به اخذ مدرک زبان، در کشور کانادا مشغول به تحصیل شوید. برخی رشته‌های تحصیلی در این کشور وجود دارند که برای پذیرش به هیچ مدرک زبانی حتی آیلتس نیاز ندارند. در نتیجه، به راحتی و به صورت کاملا قانونی خواهید توانست ویزای تحصیلی این کشور را به دست بیاورید. با این حال، توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان موسسه گشت نامه تماس بگیرید.

ویزای تحصیلی کانادا برای دانش آموزان

نوع دیگری از ویزا و اقامت تحصیلی کانادا، ویزای دانش‌آموزی این کشور است. شما می‌توانید با دریافت این ویزا، در تمام مدارس کشور کانادا و در تمام مقاطع تحصیلی مشغول به تحصیل شوید. البته در نظر داشته باشید که این ویزا تنها به متقاضیان زیر ۱۸ سال ارائه می‌دهد. همچنین ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان دارای برخی شرایط مانند کارنامه با معدل بالا است که اگر می‌خواهید پذیرش تحصیلی این کشور را دریافت کنید، توصیه می‌کنیم حتما از تمام شرایط برخوردار باشید.

ویزای تحصیلی رایگان کانادا

اخذ ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا هزینه‌بر است و گاهی این هزینه بسیار زیاد و از کنترل خارج می‌شود. در نتیجه، باید به سراغ راهکارهایی برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور به صورت رایگان بروید. برای این منظور، فاند یا همان بورسیه تحصیلی کامل می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

آشنایی با روند دریافت ویزای تحصیلی رایگان کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزا و مهاجرت تحصیلی کانادا باید از شرایط برخوردار باشید که از جمله آن‌ها می‌توان به شرایط سنی، شرایط مالی و موارد دیگر مانند عدم برخورداری از سوءپیشینه اشاره کرد. در ادامه با برخی از مهم‌ترین این شرایط آشنا می‌شویم.

شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره شد، ویزای کانادا را می‌توان به دو دسته دانش‌آموزی و دانشجویی تقسیم کرد. ویزای دانش‌آموزی برای دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال و ویزای دانشجویی برای متقاضیان بالای ۱۸ سال صادر می‌شود.

شرایط مالی

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، باید از شرایط مالی مناسبی برخوردار باشید. برای این منظور، باید گواهی را مبنی بر برخورداری از تمکن مالی مناسب به سفارت دولت کانادا ارائه دهید. این گواهی می‌تواند پرینت گردش حساب شما در چند ماه اخیر باشد.

هزینه‌های دریافت ویزای تحصیلی کانادا

به پایان رساندن مقطع تحصیلی قبلی

تصور کنید که می‌خواهید برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا اقدام کنید. برای این منظور، لازم است حتما مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده باشید. در غیر این صورت، ویزای کانادا برای شما صادر نخواهد شد.

ویزای تحصیلی کانادا چند ساله است

برای مهاجرت دانشجویی کانادا بد نیست کمی درباره تاریخ اعتبار ویزای تحصیلی این کشور بدانید. به طور کلی، تاریخ اعتبار این ویزا ۴ سال و ۹۰ روز یا همان سه ماه است. البته ممکن است با توجه به شرایط شما و مقطع تحصیلی، مدت زمان اعتبار این ویزا هم تغییر کند.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

کانادا یکی از گران‌ترین کشورهای جهان برای تحصیل به شمار می‌رود. در نتیجه، اگر می‌خواهید در این کشور مشغول به تحصیل شوید، باید حتما هزینه‌ مناسبی را کنار بگذارید. هزینه اخذ ویزا برای دانشجو و دانش‌آموز ۱۰ هزار دلار کانادا در نظر گرفته شده است. همچنین برای یک همراه هم باید مبلغ ۴ هزار دلار کانادا پرداخت کنید. اما برای هر نفر همراه بیشتر، باید ۳ هزار دلار کانادا پرداخت شود.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

تقریبا هیچ‌کدام از مراکز آموزشی کانادا رایگان نیستند. در نتیجه، باید برای تحصیل در این مراکز از شرایط مالی مناسبی برخوردار باشید. به‌طوری‌که در زمان اخذ ویزا هم یکی از شرایط ذکر شده، برخورداری از تمکن مالی لازم است. هزینه‌ای که باید برای تحصیل در کانادا کنار بگذارید، ارتباط مستقیمی با مقطع و رشته تحصیلی دارد و نمی‌توان مبلغ دقیقی را برای آن تعیین کرد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اگر برای خود یک چک لیست ویزای تحصیلی کانادا تهیه کنید، متوجه می‌شوید که پروسه اخذ ویزای این کشور از چند مرحله ساده تشکیل شده است. تمام این مراحل باید به دقت و طبق پروسه رسمی طی شوند. در غیر این صورت، ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نخواهید کرد.

از جمله مراحل دریافت ویزا‌ی تحصیلی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. دریافت پذیرش مرکز آموزش (مدرسه، دانشگاه یا کالج)
  2. مراجعه به سفارت و ثبت درخواست اخذ ویزا
  3. ارائه مدارک کامل در کنار فرم‌های تکمیل شده
  4. مصاحبه با افسر سفارت
  5. دریافت ویزای تحصیلی کانادا

دریافت پذیرش از مرکز آموزشی مورد نظر

برای اینکه بتوانید ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا را دریافت کنید، ابتدا باید از مرکز آموزشی (مدرسه، دانشگاه یا کالج) مورد نظر پذیرش دریافت کرده باشید. تنها در این صورت است که می‌توانید برای دریافت اقامت دانشجویی کانادا به سفارت این کشور مراجعه کنید.

مراجعه به سفارت و تکمیل مدارک

در صورتی که توانستید پذیرش تحصیلی را از سمت مرکز آموزشی مورد نظر دریافت کنید، می‌توانید به سفارت کانادا مراجعه کنید. در این موقعیت، فرم‌هایی به شما ارائه می‌شود که باید آن‌ها را به صورت تکمیل شده و در کنار مدارک خواسته شده، به آن‌ها تحویل دهید.

مصاحبه ویزای تحصیلی کانادا

در بخش راهنمای ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا باید این نکته را ذکر کنیم که بعد از ارائه مدارک به سفارت کانادا و بررسی آن‌ها، در صورت تایید مدارک برای شما نوبت مصاحبه با افسر سفارت در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که در این مصاحبه موفق باشید، ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا برایتان صادر خواهد شد

نمونه ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا از نظر ظاهری تفاوت خاصی با ویزای معمولی ندارد. بلکه تنها روی آن عبارت Study Visa درج شده است که نشان دهنده تحصیلی بودن نوع ویزا می‌باشد. در ادامه، یکی از نمونه‌های ویزای تحصیلی کشور کانادا را مشاهده می‌کنید.

نمونه ویزای تحصیلی کانادا

شانس ویزای تحصیلی کانادا

شانس شما برای دریافت ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا به مرکز آموزشی و تعداد درخواست‌ها در آن بازه زمانی برای اخذ ویزا بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال، اگر در آن سال و بازه زمانی که برای اخذ ویزا اقدام می‌کنید، افراد بیشتری و با شرایط مناسب‌تری برای اخذ همان ویزا اقدام کنند، شانس خود را برای دریافت ویزا از دست خواهید داد.

علاوه بر تعداد درخواست اخذ ویزا، نوع مرکز آموزشی هم تاثیر تعیین کننده در اخذ ویزای تحصیل شما دارد. به دلیل اینکه برای اخذ ویزا ابتدا باید پذیرش مرکز آموزشی را دریافت کرده باشید، اگر نتوانید این کار را انجام دهید، ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا را هم دریافت نخواهید کرد.

تجربه ویزای تحصیلی کانادا

اگر از افرادی که تجربه دریافت ویزای تحصیلی کانادا را داشته‌اند، درباره این نوع ویزا سوال کنید، متوجه می‌شوید که تقریبا تمام این افراد از تصمیم خود راضی هستند و اگر به عقب برگردند، باز هم برای دریافت ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا اقدام خواهند کرد.

انواع فاند تحصیلی کانادا

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دریافت ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا، امکان دریافت بورسیه یا همان فاند تحصیلی است. در این کشور، شما این شانس را دارید که بتوانید به راحتی برای خود کمک‌هزینه تحصیلی دریافت کنید. توجه داشته باشید که بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده در کشور کانادا را می‌توان به دو دسته نیمه یا کمک هزینه‌ای و کامل تقسیم کرد.

انواع فاند تحصیلی کانادا

بورسیه‌های تحصیلی کمک هزینه‌ای، بورسیه‌هایی هستند که تنها بخشی از هزینه‌های تحصیل شما را در کشور کانادا پوشش می‌دهند. به این معنی که باید همچنان بخشی از هزینه‌ها را خودتان پرداخت کنید. در مقابل این فاند تحصیلی در تعداد بالایی ارائه می‌شود و به لطف برخورداری از شرایط اخذ آسان‌تر، شانس بالایی برای دریافت آن خواهید داشت.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید، می‌توانید به سراغ دریافت بورسیه تحصیلی کامل بروید. این بورسیه تحصیلی می‌تواند تمام هزینه‌های تحصیل شما را در کشور کانادا پوشش دهد. همچنین در برخی مواقع، ماهیانه هزینه‌ای هم به عنوان خرج ماهیانه به شما پرداخت می‌شود. در مقابل، فاندهای تحصیلی کامل به صورت بسیار محدود و کاملا رقابتی عرضه می‌شوند. در نتیجه، شانس خیلی بالایی برای دریافت آن نخواهید داشت.

امکان کار هم‌زمان با تحصیل در کانادا

یکی از مهم‌ترین مزایای اقامت تحصیلی کانادا، امکان کار در حین تحصیل است. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره شد، تقریبا هیچ‌کدام از مدارس و دانشگاه‌های کشور کانادا رایگان نیستند. در نتیجه، اگر می‌خواهید در این مراکز مشغول به تحصیل شوید، یا باید پشتوانه مالی مناسبی داشته باشید، یا به صورت نیمه‌وقت کار کنید. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که کار در حین تحصیل در کشور کانادا تنها برای دانشجویان امکان‌پذیر است.

نکته بسیار مهمی که درباره تحصیل در کشور کانادا وجود دارد این است که دولت این کشور به دانشجویان امکان کار تمام‌وقت را نمی‌دهد. چرا که معتقد است این نوع کارها می‌توانند به درس دانشجو لطمه بزنند. همچنین برای سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، محدودیت ساعت کار در هفته در نظر گرفته شده است.

تبدیل ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا به ویزای کاری کانادا

یکی از مهم‌ترین دلایل اخذ ویزای تحصیلی کانادا، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری این کشور است. به این معنی که شما می‌توانید در کشور کانادا، به راحتی بعد از دوران تحصیل خود، مشغول به کار شوید و ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کنید. البته انجام این کار هم شرایط خاص خود را دارد. به‌عنوان‌مثال، زمینه‌ای که در آن مشغول به کار می‌شوید، باید کاملا مربوط به رشته تحصیلی شما باشد. در غیر این صورت، برای دریافت این نوع ویزا واجد شرایط نخواهید بود.

اشنایی با فرایند تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به ویزای کاری کانادا

با دریافت ویزای کاری کانادا، اقامت موقتی شما در این کشور تمدید می‌شود. مدت زمان تمدید هم بستگی به شرایط کاری شما دارد. اما به طور کلی، این مدت زمان حدودا ۲ سال است. اما ممکن است در مواقعی این مدت زمان به یک سال یا حتی سه سال برسد. بعد از این مدت، اقامت کاری شما برای دو الی سه سال دیگر هم تمدید خواهد شد. اگر بعد از این مدت هنوز در کانادا در زمینه تخصصی خود مشغول به کار باشید، اقامت دائم یا حتی تابعیت این کشور را دریافت خواهید کرد.

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم

آیا می‌خواهید با دریافت ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید؟ برای این منظور، تنها راهکاری که پیش روی شما وجود دارد، تبدیل ویزای تحصیلی به کاری یا انواع دیگر ویزا است که به دریافت اقامت دائم منجر می‌شود. اگر بخواهید از همان ابتدا برای ویزای کاری کانادا درخواست دهید، مدارک مختلفی از شما خواسته می‌شود و باید از شرایط مختلفی برخوردار باشید. این در حالی است که با تحصیل در این کشور، به راحتی ویزای کاری آن به شما اعطا خواهد شد. به همین خاطر، می‌توانید از جهتی به ویزای دانشجویی کانادا(دانشگاهی) به دید پلی برای اخذ اقامت دائم این کشور هم نگاه کنید.

اگر به دنبال اخذ اقامت دائم کشور کانادا هستید، باید این نکته را بدانید که بعد از اتمام درس، مهلتی چند ماهه یا یک الی دو ساله به شما داده می‌شود تا بتوانید در کشور کانادا مشغول به کار شوید. بعد از پیدا کردن کار، اقامت کاری موقت و سپس دائم این کشور را دریافت خواهید کرد.

دلایل ریجکت (رد شدن) درخواست ویزای تحصیلی کانادا

دلایل مختلفی وجود دارند که دست به دست هم می‌دهند تا درخواست شما برای دریافت ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا رد شود. از جمله این دلایل می‌توان به نقص مدارک، عدم برخورداری از شرایط لازم، وجود کیس‌های با شرایط بهتر و عدم طی کردن صحیح پروسه اخذ ویزا اشاره کرد.

آشنایی با روند ریجت شدن ویزای تحصیلی کانادا

یکی از رایج‌ترین و مهم‌ترین دلایل رد شدن درخواست ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا، نقص مدارک است. مدارکی که به سفارت و مرکز آموزشی مورد نظر ارائه می‌دهید، باید کامل و بدون هیچ مشکلی باشند. در غیر این صورت، بلافاصله درخواست شما مبنی بر اخذ ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا رد خواهد شد.

یکی دیگر از دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی کشور کانادا، عدم برخورداری از شرایط لازم است. اگر حتی یکی از شرایط لازم را برای دریافت ویزای این کشور نداشته باشید، ویزای آن برای شما صادر نخواهد شد.   

مشاوره جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا دارای پیچ‌وخم‌های فراوان است. همچنین ممکن است بعد از مطالعه مقاله‌های مختلف، همچنان نتوانسته باشید برای سوالاتی که در ذهن دارید، پاسخی پیدا کنید. در نتیجه، نیاز به یک مشاور و وکیل حرفه‌ای دارید که به صفر تا صد این پروسه آشنا باشد و بتواند شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کند. اینجاست که گشت نامه وارد عمل می‌شود و با خدماتی که در زمان مشاوره جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا ارائه می‌دهد، می‌تواند نیاز شما را از بابت یک راهنمای حرفه‌ای مهاجرتی برطرف کند. شما می‌توانید همین حالا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

گشت نامه؛ مشاور حرفه‌ای شما در دریافت ویزا‌ی تحصیلی کانا‌دا

کشور کانادا از جهات مختلفی به عنوان بهترین مقصد تحصیلی برای دانشجویان و دانش‌آموزان ایرانی شناخته می‌شود. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره تحصیل در این کشور کسب کنید، می‌توانید با کارشناسان مشاوره گشت نامه تماس بگیرید. کارشناسان خبره ما تلاش می‌کنند تا تمام اطلاعات مورد نیاز درباره شرایط، هزینه‌ها و مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا را در اختیار شما قرار دهند. شما می‌توانید همین حالا با این بخش از مجموعه ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *